Тератома сім`яників

Тератома – пухлина, що складається з декількох типів тканин, що є похідними всіх трьох зародкових листків: ендодерми, мезодерми, ектодерми. В тих випадках, коли пухлина складається з похідних одного зародкового листка (шкіра, мозок), її розглядають як тератому. Якщо диференційована тканина (хрящ, залози) сполучаються із семіномою або ембріональною карциномою, таку тканину розглядають як елементи тератоми. Тератома реєструється у молодих тварин. Макроскопічно яєчко можу бути не збільшено або навпаки мати занадто великі розміри. Пухлина щільна з бугристою поверхнею, на розрізі сіро-біла із ділянками хряща або кістки, з кістами різних розмірів, що заповнені желатиноподібним вмістом.

Зріла тератома складається із добре диференційованих тканин (хрящ, гладенькі м’язи, мозок тощо). Ці тканини розташовані у вигляді органних структур, які нагадують шлунково-кишковий тракт, респіраторну трубку, підшлункову залозу та інше. В іншому варіанті тератома містить кісти, що вкриті плоским респіраторним або кишковим епітелієм. Стінка кіст утворена зрілою сполучною тканиною. Діагноз зрілої тератоми може бути визначений тільки після ретельного дослідження для виключення незрілих компонентів та елементів інших герміногенних пухлин. Також необхідно розрізняти епідермальні кісти, стінка яких вкрита багатошаровим плоским епітелієм, але не містить придатки шкіри. Прогноз благоприємний.

Незріла тератома складається з тканин із незакінченою диференціацією. Це можуть бути незрілі тканини похідні всіх зародкових листків. Можливо і органна будова, частіше з елементами нервової трубки, шлунково-кишкового тракту, дихальних шляхів. Можуть міститись елементи зрілих тканин. Незріла тератома реєструється рідко та має не благоприємний прогноз.

Описана тератома із злоякісним компонентом. Це може бути саркома, плоскоклітинна карцинома, аденокарцинома тощо. В таких випадках діагноз звучить наступним чином: «тератома з рабдоміосаркомой»

Оцініть статтю
Microsvit.info
Додати коментар