“Інші” пухлини сім`яників

В цю класифікаційну групу відносять пухлини прямих канальців, сітки яєчка, придатку, сім’яного канатику та рудиментарних утворень, а також метастатичні ураження.

Мезотеліома – рідка пухлин, що походить від мезотелію. У більшості випадків супроводжується водянкою яєчка. Макроскопічно на гладенькій серозній оболонці знаходять шорсткі або папілярні розростання білого, жовтого або коричневого кольору крихкої сухої консистенції. Мікроскопічно нагадує фіброму із великою кількістю клітин (фіброзна мезотеліома) або має тубулопапілярні структури у щільній фіброзній гіалінізованій стромі (аденоматоідна пухлина). Пухлина зазвичай доброякісна, але може неодноразово давати рецидиви. Дуже рідко мезотеліома метастазує у пахові лімфатичні вузли та легені.

Аденома – доброякісна епітеліальна пухлина, яка утворює залозисті та/або папілярні структури. Аденоми реєструють у протоках, сітці та придатку. Вони зазвичай складаються із світлих клітин, що містять глікоген. Необхідно диференціювати від метастатичного раку.

Карцинома зустрічається у протоках, сітці та придатку. Характеризується утворенням залозистих та папілярних структур із типовими ознаками злоякісності. Пухлина реєструється рідко, тому необхідно виключити метастатичне ураження яєчка.

Оцініть статтю
Microsvit.info
Додати коментар