Мікоплазмозна пневмонія свиней

Мікоплазмози – група захворювань, які викликають поліморфний організм Mycoplasma. Це мікроорганізм, який займає проміжне положення між вірусами, бактеріями і найпростішими, що не має клітинної стінки. Мікоплазми можуть бути паразитами або сапрофітами.

Мікоплазмозна пневмонія свиней – хронічна інфекційна хвороба, що характеризується ексудативно-проліферативними запаленням легень, затримкою росту та виснаженням. Хворіють свині до 6-7 місячного віку в осінньо-зимовий період.

Патогенез. Зараження відбувається аерогенним шляхом. Збудник потрапляє у респіраторний епітелій та провокує розвиток серозного десквамативного катару верхніх дихальних шляхів. Поступово запалення поширюється на альвеолярні структури, де спочатку розвивається ексудативний процес, а потім відбувається заміщення вогнищ запалення клітинами строми. Мікоплазмозна пневмонія може ускладнюватись слабовірулентними вірусами і бактеріальною мікрофлорою, тому в запалених ділянках можуть розвиватися  ексудативні явища.

Патолого-анатомічні зміни. Шкіра та слизові оболонки сірого кольору. Спостерігають запалення легень, тканина набуває сірого або сіро-червонуватого забарвлення, щільна, при натискуванні із перерізаних бронхів виділяється невелика кількість сірого слизу. Ускладнення запального процесу гнійною мікрофлорою супроводжується формуванням поодиноких чи множинних абсцесів. Патологічні зміни в інших органах не специфічні. Спостерігають катаральне запалення шлунку та тонкого кишечнику. У серці, печінці та нирках розвивається зерниста дистрофія.

Диференціальна діагностика. При диференційному діагнозу необхідно виключити грип та грудну форму пастерельозу.

Оцініть статтю
Microsvit.info
Додати коментар