Про шахрайство

Чи часто Вам доводилося ставити оцінку в заліковій книжці «на ходу» у коридорі інституту? Миле створіння, яке запевняє Вас, що все здало і вже має оцінку у відомості, просить і благає підписати заліковку. І звичайно, Ви здавалися! Навіщо дитині бігати по кілька разів, та й що станеться, адже головне це оцінка у відомості. Ми, викладачі, ніколи не надавали великого значення заліковці. Вважаємо, що це документ суто для самого студента.

А чи знаєте Ви, що в разі, коли оцінка стоїть в заліковці, але не стоїть у відомості, вона все одно правомірна! Останнім часом почастішали випадки, коли студенти раптом згадують, що у них немає оцінки у відомості, і звертаються до деканату зі скаргою на викладача. Предмет зданий, є запис у заліковці, а чому немає у відомості, мовляв, не знаємо, помилка викладача. У такому випадку ніхто не розбирається, Вам виносять догану. А якщо студент через Вашу помилку не отримав стипендію, то Ви будете зобов’язані виплатити йому її зі своїх кровних.

Ви про це не знали? А студенти знають! Найпоширеніше шахрайство серед студентів полягає в наступному. Студент створює ситуацію і вичікує час. Через пару місяців після закінчення сесії, в деканат надходить відповідна скарга. Ніхто не цікавиться ні де був студент весь цей час, ні іншими обставинами. Вас зобов’язують виплатити студенту стипендію. У призначений день «Х», студент починає Вас шантажувати, вимагаючи суму побільше. У разі відмови, йде загроза, що скарга піде вже не в деканат, а на проректора. Так як ми з Вами живемо в державі не правомірному, подібна скарга означає звільнення. І викладач платить за мовчання. Подібний шантаж вже зазнали деякі мої колеги.

Ви думаєте, що не потрапите на такий «розвід»? Але ті, хто вже заплатили шахраям, теж так думали. Ситуації створюються різні. Здають роботи чужим викладачам, здають роботи під іншими прізвищами або просто підсовують свою заліковку в стопку до заліковок іншої групи.

Тепер я знаю точно, що вірити студенту не можна. Не ведіться на його благання і скарги на життя, ставте оцінки в залікові книжки тільки після здачі самої відомості, ставте оцінки в заліковки уважно, звіряючи прізвища в документах.

b7ae326b08e273ad84eb0660f066200a

Оцініть статтю
Microsvit.info
Додати коментар