Саркома

Саркоми молочної залози складають 10-15% новоутворень собак. Це великі, добре обмежені пухлини, що формують кісткову тканину. Найчастіше у тварин зустрічають фібросаркоми та остеосаркоми. Саркоми молочної залози мають неблагоприємний прогноз у зв’язку з високою тенденцією до локального рецидиву та метастазуванню в реґіонарні лімфатичні вузли та легені. Поріг виживання складає 10 місяців.Фібросаркоми складаються з веретеноподібних клітин, ретикулярних та колагенових волокон (Рис.1). Волокна розташовані паралельно або хаотично. В деяких саркомах волокна сконцентровані навколо кровоносних судин. Фібросаркоми мають некротизовані та геморагічні ділянки, що робить їх схожими на абсцес. Коректність діагнозу визначає периферійна ділянка. Фібросаркоми необхідно диференціаціювати від веретеноклітинної карциноми, що можливо за допомогою фарбування ретикулярних волокон.

Фібросаркома Х100

 

Рис. 1. Фібросаркома. Колагенові волокна з веретеноподібними клітинами. Фарбування гематоксиліном та еозином. Х 100

Остеосаркоми характеризуються остеоїдними утвореннями (Рис. 2). Цей тип прямого кісткового утворення необхідно диференціювати від непрямого, який проходить як проміжна стадія утворення хряща в хондросаркомах. Мікроскопічно спостерігають щільний матрикс та великі зони клітин, що розташовані по периферії. Іноді відмічають волокна сполучної тканини, хрящові компоненти, жирові клітини. У таких випадках діагностують комбіновану остеосаркому.

Для хондросарком характерна заміна клітин та міжклітинних волокон на хрящову тканину. Пухлина складається з щільних хрящових ділянок, навколо яких знаходять тубулярні та солідні пласти епітеліальних клітин (Рис. 3).

Хондросаркома Х20

Рис. 2. Остеоїдне утворення. Фарбування гематоксиліном та еозином. Х100

Заміна хрящевою тканиною. Х20

Рис. 3. Хондросаркома. Щільні хрящові ділянки. Фарбування гематоксиліном та еозином. Х 100

Оцініть статтю
Microsvit.info
Додати коментар