Аденома

Доброякісні пухлини частіше зустрічаються у собак, ніж у котів. Більшість доброякісних пухлин добре візуалізуються. Мікроскопічно вони складаються з різноманітних типів клітин: епітеліальних, міоепітеліальних, стромальних.Аденома молочної залози зустрічається рідко. Вона представлена залозистими елементами та слабо вираженою стромою. Виділяють три форми: просту, складну та базальну.

Проста аденома має тубулярну будову, трубочки щільно прилягають одні до інших та схожі на молочні ходи. Іноді відмічають аденому з ознаками лактації. У собак описують солідний тип аденоми, який складається з доброякісних веретеноподібних клітин. Такі пухлини у США класифікують як міоепітеліоми.

Окремо виділяють базальну аденому. Вперше її описали у собак, які отримували препарати прогестину. Пухлини складаються з однотипових волокон або груп мономорфних епітеліальних клітин та мають ділянки ороговіння. Периферичні клітини розташовані впродовж тонкої базальної мембрани. Саме це є характерним для базальних аденом. Необхідно диференціювати базальну аденому від плоскоклітинної метаплазії.

Складна аденома складається із світлого епітелію з веретеноподібними клітинами, що схожі на міоепітеліальні. Веретеноподібні клітини складних карцином продукують муцинподібну речовину, що є причиною помилок для визначення хондроїдного матеріалу при досліджені змішаних доброякісних пухлин. Також складну аденому плутають з фіброаденомою та часточковою гіперплазією. Інкапсуляція, низький мітотичний індекс, відсутність некрозу та низький рівень атипії є характерними для складних аденом.

Аденома соска виникає в протоках соска та оточуючої ділянки, де знаходять чисельні сосочкові та солідні розростання циліндричного епітелію та міоепітелію. Такий стан не описаний у тварин та класифікують як передпухлинний.

Оцініть статтю
Microsvit.info
Додати коментар