Патологоанатомічні діагнози при септицемії коней

Патологоанатомічний діагноз – складений у певному порядку перелік усіх виявлених при розтині трупу тварини патологічних змін і процесів. Він являє собою визначення за допомогою спеціальних патологоанатомічних термінів. На підставі патологоанатомічного діагнозу, анамнестичних, клінічних і епізоотологічних даних і результатів лабораторних досліджень складають паталогоанатомічний висновок (хвороба).

Патологоанатомічні діагнози при септицемії коней.

  • Септичне вогнище (інфікована рана, флегмона, ендометрит);
  • Септичний комплекс: геморагічний діатез, серозний та/або геморагічний лімфаденіт, септична селезінка, зерниста та/або жирова дистрофія печінки, нирок і міокарда;
  • Серозні набряки в підшкірній і міжмязевій клітковині;
  • Рідка темна кров;
  • Жовтяниця.

Диференціюють від сибірки, миту, бабезіозу, інфекційної анемії.

При сибірці крім септичного комплексу знаходять карбункули у тонкому кишечнику. Серозні набряки будуть не лише в підшкірній і міжмязевій клітковині, але і в навколонирковій клітковині, у брижах, вуздечки язика. Також при сибірці характерні кров`янисті витікання з ануса. Основний диференціальний діагноз ставлять за результатами бактеріологічного дослідження.

Мит характеризується гнійно-катаральним ринітом, фарингітом, гайморитом, абсцесами в підщелепових і заглоткових лімфовузлах, у легенях, печінці, нирках, а також гнійними артритами та плевритами. Проводять бактеріологічні дослідження.

При бабезіозі септичний комплекс та жовтяниця будуть супроводжуватись гемоглобінурією та загальною анемією. Також знаходять “мускатну печінку”. Диференціальний діагноз ставлять на підставі мазків крові.

При інфекційній анемії крім загальних із сепсисом ознак (жовтяниця, серозні набряки в підшкірній  клітковині, септичний комплекс) відмічають анемію, гідремію та “мускатну печінку”. Для диференціації проводять гістологічні дослідження. Гістологічно знаходять проліферацію гістіоцитів і лімфоцитів у печінці та нирках, гемосидероз печінки, нирок і інших органів та геморагічну інфільтрацію селезінки. Враховують гематологічні та серологічні дослідження.

Оцініть статтю
Microsvit.info
Додати коментар