Напевно зараз кожний може задати подумки собі питання, а хіба можливо гладити собаку якось неправильно, хіба їм це не подобається, я ж проявляю до неї так свою любов і взагалі мені здається що моїй собаці це подобається та й і чужі вихованці не проти.
Так, можливо, у цих питаннях є доля правди, проте уявіть собі – деяким собакам дійсно не подобається коли їх торкаються, особливо коли це не господарі, думаю вам також би було неприємно, якби вас торкалась чужа людина!
В цій статті хочемо вам розкрити деякі нюанси у поведінці собака коли її гладять, як запобігти тому, щоб після ваших ласк ви залишились не травмовані, а також як розпізнати по поведінці собаки, що варто припинити гладити вже і зараз. Розкажемо як познайомити вашу дитину із собакою і як ви її маєте навчити як себе поводити.
Не хвилюйтесь, ми також розкажемо як розпізнати що собака від погладжувань отримує задоволення, в яких місцях найбільше подобається коли її гладять і як при цьому собака виявляє свою радість та комфорт.
Варто зауважити, що не слід гладити собаку коли вона грається, в цей момент вона зосереджена на іграшці і їй зараз точно не до ваших ласок, в такому випадку іноді собака може відреагувати неадекватно.
Не забувайте, що коли собака їсть, її не потрібно відволікати погладжуванням, адже так вона думає, що ви хочете забрати її здобич і також отримаєте відсід у відповідь, проте собака яку добре виховали ніколи не завдасть вам шкоди, навіть якщо ви хочете взяти її їжу, пам’ятайте кожний улюбленець має свій характер і не варто з таким жартувати.
Під час сну – не рекомендується її гладити, собака може прокинутись і злякатись і вас вкусити або відгаркнутись.
Найкращий спосіб її погладити – це коли вона у спокої, тому далі будемо поступово розкривати цю тему.
Чому собака не завжди хоче щоб її погладили?
Ось деякі з причин:
- різкі і рвучі рухи просто лякають
- грубі ласки завдають хворобливі і болючі відчуття
- дотики бувають неприємними
- невдалий час для пестощів
- не те місце для пестощів
- собака не любить коли торкаються їх лап, тому це невдала частина тіла для погладжень
Декілька заборон на дотик до собаки
Звичайно це все індивідуально!
- Не варто поплескувати по тілу або голові вихованця, навіть з метою похвали, оскільки ця дія оцінюється як покарання і лякає собаку, а часом просто заподіює біль.
- Обійми собаки теж сприймають інакше – як демонстрацію переваги і сили. Обніматися вони не люблять, але терплять.
- Погладжування по голові приносять задоволення далеко не всім вихованцям. Наявність величезної кількості нервових закінчень під тонкою шкірою робить будь-які дотики дискомфортними.
- У цуценят можуть не встати вуха (якщо вони повинні стояти за вимогами породного стандарту) внаслідок звички їх підтискати, ухиляючись від неприємного контакту, або механічного пошкодження ще незміцнілих хрящів.
Особлива заборона погладжувати собак після травми або операції.
Собака в такому стані може напасти на вас, захищаючи себе, адже будь-які рухи можуть спричинити їй біль і навряд чи вона буде терпіти погладжування (навіть якщо це найвідданіша собака своєму господарю).
Якщо потрібно все ж таки провести якісь маніпуляції, де обов’язково потрібно доторкнутись, то будьте дуже обережні, краще щоб це виконував ветеринарний лікар з досвідом.
Головні пункти: Як правильно гладити собаку?
- Гладити потрібно плавно, ніжно і м’яко, можна злегка чухати вибране місце. При цьому слід уважно спостерігати за відповідною реакцією.
- Спочатку використайте правило “3 секунд”: легенько доторкніться до боку тварини, проведіть рукою по ньому.
- Якщо собака залишилась поруч, можете продовжувати далі гладити.
- Якщо собака пішла – не наполягайте на контакті, через деякий час можна спробувати її покликати, дати ласощі, тоді знову продовжити гладити – це підходить для боязких та малоконтактних собак.
- Поступово збільшуйте час ласк, спостерігайте за тим, де їй найбільше подобається дотик, зазвичай собака сама показує місце, кладе собі руку, це може бути за вушком або підборіддя, груди.
Як навчити дитину гладити собаку?
Собаки часто нервують у присутності дітей, навіть тих, з якими вони ростуть разом, оскільки діти можуть бути незручними, коли пестять собаку. Поясніть дітям, що не можна обіймати, цілувати чи міцно хапати собаку, оскільки, якщо дитина не розрахує силу, собаці буде незручно чи боляче і вона навіть може вкусити. Навчіть дітей ніколи не тягнути собаку за хвіст і нічим у неї не кидати.
Якщо собака розгублено дивиться на всі боки і на власника — це ознаки конфлікту.
Якщо мова собаки не спокійно висунута, а мерехтливо метається в передній частині її пащі — це ознака тривоги.
У будь-якому разі переконайтеся, що собака має простір.
Якщо ж собака напружена, абсолютно нерухома і дивиться на вас важким поглядом — трохи пізно, бо вона збирається вас вкусити.
Однак і в цьому випадку, уникнувши її погляду, потрібно спокійно відійти в недоступне місце.
Ці правила необхідні, зокрема, і для того, щоб навчити дітей правильному способу спілкування із собаками .
Обов’язково розкажіть дітям, що не можна без дозволу власника чи дорослого чіпати собаку.
Покажіть дитині, що собаці подобається, а що ні. Поясніть на прикладах, як собака це демонструє за допомогою язика тіла.
Окремо поясніть дітям, що треба чекати, поки собаки самі підуть на контакт, ласкаво гладити, а не щипати, але ніколи не чіпати тварин, коли вони сплять або їдять.
Багато дітей люблять чіпати і цілувати собак, проте важливо навчити їх, який правильний і неправильний спосіб це зробити.
Місця частин тіла собаки для гладження! Та чи все ви знаєте?
- Голова – напевно найбільш популярне місце для погладжування, проте не всім собакам це подобається. Справа в тому, що шкіра в цих ділянках дуже тонка і в ній багато нервових закінчень, тому дотик може викликати дискомфорт, особливо це стосується порід цуценят у яких від природи мають бути стоячі вуха, а деяких дорослих собак це просто лякає.
- Живіт – також варто пам’ятати, що не всім собакам це подобається, ви напевно зараз думаєте, але багато хто з тварин лягає на спину, і навпаки здається, що почухування чи погладжування приносить їм задоволення, але варто врахувати те, що такий прийом – це знак довіри собаки вам! Тим більше, що на животі, особливо в нижній його ділянці, знаходиться багато чутливих місць, тому іноді це викликає неприємне відчуття у тварини.
Якщо ви хочете все-таки погладити собаку, то варто робити це кінчиками пальців чи нігтів, злегка почухуючи місце в зоні живота собаки.
- Багатьом собакам подобається, коли їм чухають верхню частину спини біля хребта. Дотримуйтесь передньої частини, ближче до шиї та плечей собаки, тому що дотики біля хвоста та задніх ніг можуть стривожити тварину. Не чіпайте кінцівки, хвіст та інтимні зони.
Чи існує місце для погладжування, щоб це сподобалось усім собакам?
Так, існує!
- можна погладити або почухати за вушками
- погладжування по боках легкими рухами
- по боках мордочки
- між очима, але варто уникати дотику до волосків
- почухати під підборіддям
- по грудях
- по шиї
Слідкуйте за реакцією собаки, щоб зрозуміти, чи подобається їй, як ви її гладите. Якщо ви хочете приголубити собаку, яка виглядає доброзичливою, спробуйте присісти, виявити з нею на одному рівні, і почухати їй груди, а не нахилятися в неї над головою. Коли ви завоюєте її довіру, можете почухати її навколо вух, під нашийником або мускулисту частину задніх ніг і біля хвоста. Якщо собаці сподобається, вона, ймовірно, привалиться до вас або перенесе свою вагу на ту частину, яку ви чухаєте.
Варто пам’ятати, що собаки різні, що подобається одним, не завжди подобається іншим.
Поради
- Навчіть собаку, як поводитися при зустрічі з новими людьми, щоб запобігти неприємним ситуаціям. Не дозволяйте собаці кидатися до людини, стрибати на неї і робити все, що їй завгодно. Привчіть її, наприклад, сідати поруч, коли ви зустрічаєтеся з кимось новим. Так ситуація залишатиметься спокійною, ви будете контролювати собаку, а вона нікого не вкусить і не налякає.
- Якщо ви хочете погладити малознайомого собаку, спочатку дайте йому вас обнюхати.
- Найкращий спосіб завоювати довіру собаки – нагодувати її або пригостити ласощами.
- Якщо ваш собака боїться, покладіть на нього свою долоню. Так собака розслабиться та відчує себе у безпеці.
- Завжди запитуйте господаря, чи можна пригощати собаку. У деяких собак може бути підвищена чутливість до тієї чи іншої їжі.
- Слідкуйте за своїм собакою, коли його гладить хтось інший. Якщо ви бачите, що собаці некомфортно, попросіть людину припинити.
- Молодий собака може загавкати, якщо не пам’ятає вас. Спочатку протягніть їй кулак і дайте підійти та обнюхати вас.
Отже, дотримуйтесь правил безпеки, слухайте свою собаку та гладьте її з любов’ю та обережністю. Доглядайте за своєю собакою, і вона буде радуватися гладженню та любові, яку ви надаєте їй.