Розтин трупа (секція, автопсія) – зовнішній огляд трупа тварини та дослідження його порожнин і нутрощів із діагностичною метою для визначення захворювання чи уточнення діагнозу. У відповідності з ветеринарним законодавством, проводити патолого-анатомічну діагностику мають право лікарі і фельдшери ветеринарної медицини. Розтин проводять у присутності працівників господарств або власників, а при судово-ветеринарному розтині – представників слідчих органів. Вони організовують і проводять розтин, оформляють висновок про причини смерті тварини. Об’єктом патолого-анатомічного розтину є труп. Мета розтину – навчальна, діагностична, наукова і судово-ветеринарна. Відповідно розрізняють види патолого-анатомічного розтину:
1. Навчальний розтин. Проводять з метою навчання техніці розтину трупів, методиці постановки патолого-анатомічного діагнозу і складаня заключення про причину загибелі тварини.
2. Діагностичний розтин. Проводиться з метою встановлення причини загибелі тварини для визначення діагнозу.
3. Науковий розтин. Проводиться при експериментальному відтворенні хвороб і патологічних процесів для більш глибокого їх вивчення і розробки обгрунтованих методів діагностики, профілактики та лікування.
4. Судово-ветеринарний розтин. Проводять з метою встановлення причетності до загибелі тварин певних осіб чи умов.