Microsvit

Життя у мікроскопі …

Знищення трупів

грудня 25, 2013

У даний час згідно з чинною настановою, застосовують 4 методи утилізації трупів:

  1. переробка на ветеринарно-санітарних утильзаводах, це найбільш безпечний у медико-санітарному плані й ефективний спосіб знищення трупів. Розроблено умови збирання сировини тваринного походження для переробки на заводах із  виробництва м’ясо-кісткового борошна. За кожним заводом закріплена своя територія.
  2. спалювання у спалювальних печах та ямах. У польових умовах трупи тварин спалюють у спеціально виритих ямах із природною тягою. Для спалювання трупів великих тварин викопують навхрест дві траншеї довжиною 2,6 м, шириною 0,6 м та глибиною 0,5 м. У центрі траншею перекривають рейками або дерев’яним брусом, на них кладуть труп, обкладають його дровами, обливають горючою рідиною та підпалюють. За іншим методом спалювання трупів – в один ров накладають шар сухої соломи, сухі дрова, другий залишають вільним (для створення протягів), труп розміщують упродовж першого рову. Коли дрова розгоряться, у трупі роблять отвори для виходу газів. Під час спалювання стежать за тим, щоб не було здуття трупу. При потребі труп проколюють у кількох місцях.
  3. знезараження в біотермічних ямах. Це споруди типу колодязя глибиною 9 – 10 м округлої чи квадратної форми. Стіни ями обкладають деревом, цеглою або укріплюють залізобетоном. Трупи, трупний матеріал опускають у камеру, і там вони піддаються розкладанню, через 20 діб температура в камері підвищується до 65-700С, що виникає в результаті активної життєдіяльності термофільних бактерій. У результаті біотермічної обробки трупи знезаражуються, а однорідний компост, що утримується в камері, може бути використаний як добриво для ґрунту. Біотермічні ями дозволяється споруджувати не менше ніж за 0,5 км від тваринницьких приміщень.
  4. захоронення на скотомогильниках. Трупи закопують у ями глибиною не менше 2 м. При наявності заразного захворювання шкіру з трупа не знімають. Перед тим, як закопати труп, верхній шар землі на місці  проведеного патолого-анатомічного розтину зрізають лопатою на глибину 20-30 см і скидають на дно ями. Після того, як труп закопано, землю, де лежав труп, дезінфікують: посипають хлорним вапняком у чистому вигляді або поливають 5 – 10%-вим розчином.

При транспортуванні трупів необхідно запобігати засмічуванню грунту різними виділеннями з природних отворів (рекомендується затикати природні отвори трупу ганчіркою або куском вати, змоченими в розчині лізолу), ран та інше. Для транспортування  використовуються спеціальні возики, які оббиті зсередини оцинкованим залізом, або пристосовані автомашини. Возики та автомашини після використання дезінфікують.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*