Зменшення солей кальцію в кістках

Зменшення солей кальцію в кістках спостерігають при рахіті, остеомаляції, остеодистрофії, при гранульоматозних запальних процесах і пухлинах кісток.

Рахіт
Кістки деформуються, виникає диспропорція тіла.

Рахіт – хвороба молодого організму, в якому ще не сформований кістяк і продовжується процес заміщення хрящової тканини кістковою. Порушення обміну кальцію та фосфору призводить до надлишкового розростання остеоїдної тканини й недостатньої мінералізації кістки. Основними причинами рахіту є недостатність в організмі вітаміну D та невідповідне кальцієво-фосфорне співвідношення в кормах. Найбільше зміни виражені в кістках черепа, грудної клітки й трубчастих кістках кінцівок. Вони стають м’якими, гнучкими. Під вагою тіла кістки деформуються, виникає диспропорція тіла. У місцях з’єднання хрящового й кісткового відділів ребер утворюються потовщення з остеоїдної тканини (рахітичні чотки). Внаслідок порушення окостеніння виникають кісткові вирости – остеофіти .

Остеомаляція
Кістки стають м’якими, гнучкими

Остеомаляція – це захворювання дорослих тварин, що характеризується системним розм’якшенням кісток. Виникає остеомаляція при недостатньому надходженні з кормами або порушенні всмоктування кальцію і вітаміну D. Суть процесу при остеомаляції полягає у вилуговуванні солей кальцію із сформованих кісток і в частковому розсмоктуванні кісткової тканини. Внаслідок кістки стають м’якими, гнучкими, а у важких випадках відбувається деформація і переломи кісток.

Фіброзна остеодистрофія – захворювання, яка характеризується розсмоктуванням кісткової тканини та заміщенням її фіброзною. Нова тканина має велику кількість багатоядерних остеобластів, її трабекули розсунуті, а компактна речовина стає тонкою. У кістках утворюються м’які потовщені пухлиноподібні ділянки з сполучної тканини. Остеодистрофія виникає при недостатності білка, вітамінів А і D у кормах та гіперфункцією прищитоподібної залози.

Остеомаляція та остеодистрофія можуть виникати як вторинні захворювання при багатьох хворобах, наприклад, при аліментарній дистрофії, кетозах, гормональних хворобах. У собак виділяють ренальну остеодистрофію. Це вторинне захворювання, яке виникає при хронічних нефритах і характеризується остеодистрофією, нирковою недостатністю та гіпертрофією прищитоподібної залози.

Оцініть статтю
Microsvit.info
Додати коментар