Особливості будови повік

Орган зору, або око, є периферичною частиною аналізатора зору. До його складу входять очне яблуко, і захисні та допоміжні органи. До складу захисних і допоміжних органів ока входять: очна ямка (орбіта), периорбіта, фасції, м’язи, повіки та слізний апарат.

Повіки виконують захисну функцію. Їх є три: верхня, нижня і третя. Верхня й нижня повіки – це м’язово-шкірні складки, між якими знаходиться очна щілина. Третя повіка – це складка кон’юнктиви, розміщена у медіальному куті ока. В її основі знаходиться хрящ. Кожна повіка складається з чотирьох шарів. Зовнішній шар – шкіра, другий – м’яз, третій – пластинка еластичного хряща та внутрішній – пальпебральна кон’юнктива. Дерма шкіри повік дуже тонка, складається з колагенових, еластичних волокон, нервових елементів та судин. Під шкірою повік міститься невелика кількість жиру. На краях повік знаходяться отвори сальних залоз і товсті волосини – вії. Вії є на верхній повіці. Сальні залози виділяють секрет, який вкриває краї повік, запобігаючи їх мацерації. Форма повік залежить від породних властивостей собак.

Форма повік у собак
А – ірландський сетер; Б – сенбернар; В – пекінес; 1 – зіниця; 2 – рогівка; 3 – лімб; 4 – склера; 5 – верхня повіка з віями; 6 – нижня повіка з віями; 4 – третя повіка; 8 – медіальний кут ока; 9 – латеральний кут ока

 

Оцініть статтю
Microsvit.info
Додати коментар